Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Öğrenci Konseyi

Öğrenci Konseyi Öncülüğünde ÇOMÜ'lü Gençlerle Ankara Ziyareti

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi öncülüğünde üniversitemizde bulunan 57 öğrenci topluluğu başkan ve başkan yardımcılarıyla Ankara ziyareti gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğrenci Konseyi öncülüğünde üniversitemizde bulunan 57 öğrenci topluluğu başkan ve başkan yardımcılarından oluşan toplam 120 kişilik öğrenci grubu ile Ankara ziyareti gerçekleştirildi. Meclis ziyaretinde ÇOMÜ'lü gençler AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan bir araya geldi. 

Milletvekilleriyle yaptıkları söyleşide talep ve projelerini aktaran öğrenci topluluğu temsilcileri meclis ziyareti ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak üzere Anıtkabir'i ziyaret etti.

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal “Öğrenci konseyimizin çalışmaları sonucu, öğrenci topluluklarımız ile birlikte Çanakkale’de okuyan gençler olarak Çanakkale ruhuna yakışır birleştirici ve bütünleştirici bir şekilde farklılıklarımız ile ortak değerler etrafında birleşerek büyük bir aile olduk. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Ankara gezimizde ilk olarak, biz üniversite öğrencilerimizin her zaman destekçisi olan Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Bey ile bir araya geldik. Ardından Anıtkabir ziyaretimiz ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kabri başında anarak duygu dolu anlar yaşadık. Bizleri ağırlayan, her anlamda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a ve bu ailenin bir parçası olarak katılım sağlayan tüm topluluklarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

Ankara ziyaretini gerçekleştiren ÇOMÜ'lü gençler etkinliğe öncülük eden Öğrenci Konseyi başta olmak üzere katkı sağlayan ve katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundular.